Pramínky na Rožnovských slavnostech 2019

Rožnovské slavnosti 2019

Na letošním jubilejním čtyřicátém ročníku Mezinárodního folklorního festivalu Rožnovské slavnosti se během 4 festivalových dnů představí v 30 programech na 800 účinkujících z Valašska, Lašska,  Slovácka i z Čech, ze Slovenska, Bosny a Hercegoviny, Ukrajiny a z Mexika. Do příprav se již tradičně zapojila také naše cimbálová muzika.

V pátečním programu Sedmihlásky představíme divákům deset mladých zpěváčků z několika folklorních souborů Moravskoslezského kraje. Koncert navazuje na stejnojmenný projet televize NOE, na němž poslední léta NOE s Pramínky spolupracuje.

Pořad Sedmihlásky můžete zhlédnout v pátek 5. července od 17.00 hodin v komorním amfiteátru Dřevěného městečka Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

Pořad nejen o reflexi slovenské lidové písně v Bartókově tvorbě s názvem Kofárna: dnes s Bartókem, uvedeme v sobotu 6. července v hamru v Mlýnské dolině Valašského muzea v přírodě. Začátek je v 15.00 hodin.

Lovci písní je naším třetím pořadem, který jsme pro letošní Rožnovské slavnosti připravili. Jde o komponovaný pořad k 200. výročí guberniálního sběru lidových písní v zemích bývalé rakouské monarchie. Na něm se spolu s námi představí i cimbálová muzika Soláň z Rožnova pod Radhoštěm a herci štramberského Divadla Pod věží Petra Borovičková a Aleš Švondrk.

Pořad Lovci písní je naplánován na sobotu 6. července od 18.00 hodin v komorním amfiteátru Dřevěného městečka Valašského muzea v přírodě.

Celý program a další informace o letošních Rožnovských slavnostech, jejichž pořadatelem je Národní muzeum v přírodě – Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, najdete na adrese www.nmvp.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *