Podpořte nás na HITHIT.CZ a pomozte na svět novému CD

Naši milí příznivci, přátelé a kamarádi. Staňte se součástí ojedinělého projektu cimbálové muziky Pramínky a herců Divadla Pod věží. Pomozte na svět našemu druhému CD a získejte tak některou z mnoha úžasných odměn, které jsme pro vás připravili. Více se o všem dočtete na tomto odkaze:

CD Pověsti, povídačky a jiné dřysty

Proč jsme se vůbec do tak náročného projektu pustili? Protože milujeme místo, kde jsme se narodili a kde žijeme. Milujeme písničky, které si zpívaly naše babičky a naši dědové, tedy stařenky a stařečci. A vážíme si jejich řeči, kterou mluvili. Tu však již dnes v běžném životě nezaslechneme. Přesto ještě u nás žije pár pamětníků, kteří ji umí. Víme, že jsme poslední generací, která může naše lašské nářečí ve své ryzí nezaměnitelné podobě slyšet na vlastní uši. Naše děti a naši vnuci již tuto možnost mít nebudou. Proto jsme se rozhodli zachytit a zvěčnit ono mizející dědictví i pro příští generace. Chceme tak svým dílem přispět ke zpomalení globalizace, kterou nám mocní tohoto světa vnucují. Ikdyž nám nikomu z muzikantů není více jak 24 let a své vlastní děti zatím nemáme, chceme pro ně naše nářečí alespoň takto zachytit. Věříme, že s vaší laskavostí a pomocí se nám to podaří. A my vám za to moc děkujeme.

Nové CD pokřtíme na koncertu 15. května 2016. Věříme, že se na něm všichni sejdeme. Podrobnější informace najdete v článku Blíží se výroční koncert a nové CD.

znak_koprivnice

 

 Koncert finančně podpořilo město Kopřivnice 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *