V dobrym i zlym – výroční CD

Objednat CD 

Je to už dvacet let, kdy jsme se na naší muzikantské zkoušce sešli poprvé. Od té doby to spolu táhneme v dobách dobrých i méně dobrých. Abychom si toto výročí připomněli spolu s vámi, natočili jsme zbrusu nové CD. Nazvali jsme jej příznačně – V dobrym i zlym. Jeho křest byl plánován na prosinec. Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci jsme jej přesunuli na první červnovou sobotu roku 2022. Vy si však můžete naše nové CD zakoupit již nyní, a to v informačním centru (od 10.12.2021) v přízemí kopřivnického kulturního domu. Máte-li to k nám daleko, můžete si CD také objednat zde na našich webových stránkách.

Protože jsme z Kopřivnice, jsou základem našeho repertoáru lašské lidové písně z Kopřivnice a nejbližšího okolí. A tak je vcelku přirozené, že stejně jako na dvou našich předchozích CD, tak i na tomto novém jsou právě ony. Bylo pro nás těžké rozhodnout, které z nich na desku dáme a které ne, protože se tam už prostě nevejdou. Vybírání bolelo, neboť všechny jsou nádherné, mají krásné melodie a kouzelné texty. A co víc – důležitým kritériem výběru pro nás bylo i to, aby písně byly vnitřně spřízněné s názvem CD.

Předkládáme vám s pokorou 24 lidových písní a jedno instrumentální pásmo lašských zvrtků v celkovém čase 52 minut. Většina z nich je v úpravách naší cimbalistky a současné umělecké vedoucí Gabriely Tannertové /roz. Jílkové/, jednu píseň zpracovala houslistka Diana Pomklová a několik i náš zakladatel a dlouholetý vedoucí Vladan Jílek.

Potěší nás, pokud vám novým CD uděláme radost a důstojně tak oslavíme naše dvacetileté výročí. A budete-li se s námi chtít setkat osobně a nechat si písničky zahrát i naživo (a třeba i podepsat CD), přijďte v sobotu 4. června 2022 do katolického domu v Kopřivnici na náš (o půl roku posunutý) výroční koncert. Snad v tu dobu budeme již všichni covidově negativní a na duši pozitivní.

Vaše Pramínky

Reportáž v KTK – Nové CD cimbálové muziky Pramínky

Projekt finančně podpořilo město Kopřivnice. Děkujeme!

Objednat CD 

Ochutnávky z nového CD:

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *