Jak se rodí písničky & Pocta Františku Bartošovi

Pisnicky1

Dva zcela nové komponované pořady jsme pro vás připravili na letošní Rožnovské slavnosti. Jejich premiéry můžete zhlédnout v sobotu 8. července 2017 ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

Jak se rodí písničky je pořad věnovaný moravským lidovým písním. Dozvíte se v něm, odkud se písně vzaly, jak a kdy vznikaly, o čem nám vyprávějí a co nás chtějí naučit. Vzpomene i nejvýznamnější sběratele lidových písní a neopomene ani nositele, kteří lidovým písním po celá staletí vdechují život.

Pořad má svou premiéru v sobotu 8. července od 15.00 hodin v Hamru v Mlýnské dolině Valašského muzea v přírodě. Účinkuje Terezka Podoláková, Vladan Jílek a cimbálová muzika Pramínky.

Pocta Františku Bartošovi vzpomíná na život a dílo jednoho z našich nejvýznamnějších moravských sběratelů lidových písní, národopisce, filologa, učitele a zaníceného vlastence Františka Bartoše, od jehož narození letos uplynulo 180 let.

Sobotní pořad začíná v 18.00 hodin v komorním amfiteátru Dřevěného městečka. Účinkují štramberští herci Dagmar Benešová a Aleš Švondrk, Bartošův soubor ze Zlína a cimbálová muzika Pramínky z Kopřivnice.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *